ייצור מקומי של מוצרים חוסך את הצורך בשינוע ממקום הייצור למקום הצריכה ואת האנרגיה המושקעת להובלת סחורות באוניות, מטוסים, משאיות ורכבות.

מערכת אקווה-פוניקה היא שיטה ליצור מזון אורגני יעילה ומתקדמת הניתנת לשימוש בחצר או במרפסת של כל בית. המערכת עובדת באמצעות סירקולציה של מים במעגל סגור, הפרשות הדגים מדשנים את הצמחים אשר בתמורה מסננים את המים ומחזירים אותם נקיים לבריכת הדגים. המערכת צורכת מעט מאד חשמל, כ-80% (!) פחות מים ביחס לגידולים באדמה והגידולים גדלים בקצב גבוה ביחס לגידולים מקבילים הצומחים באדמה.

מערכת אקווה-פונית ביתית מספקת מזון אורגני, נקי מחומרי הדברה וחוסכת את הצורך בהובלה.

בניית המיצג

המיצג כולל בריכת דגים, אדניות צמחים, משאבה, מפוח אויר, גופי תאורת לד, פאנלים סולארים ומצבר. בריכת הדגים נבנתה מצמיגים ממוחזרים ובקבוקים משומשים המצופים בטון, על ידי חברת בונים ירוק. משאבה טבולה שואבת מים עשירים בנוטריינטים מתחתית הבריכה לאדניות המוגבהות. מצע האדניות ושורשי הצמחים מסננים את המים אשר חוזרים באמצעות כוח הכבידה אל הבריכה. המשאבה מופעלת על ידי מצבר, תרומת חברת וולקן תעשיות רכב בע"מ (וולטה), והמצבר נטען על ידי פנלים סולארים בטכנולוגיה ייחודית של יצרנית הפאנלים האמריקאית "סולינדרה" שנתרמו על ידי חברת אנרייט טכנולוגיות בע"מ. המיצג מואר בלילה באמצעות תאורת לד בעיצוב חברת גיל טייכמן.

המיצג מלווה על ידי חברת Livingreen המתמחה בבניית מערכות אקווה-פוניקה ביתיות ומעבירה קורס בניית מערכת אקווה-פוניקה מעשי בגן הסולארי.

פניה לחברות המשתתפות

בונים ירוק – בנייה אומנותית לגינה בדגש על איכות הסביבה

וולקן תעשיות רכב בע"מ (וולטה) – מצברים

אנרייט טכנולוגיות בע"מ – מרכז פתרונות וספק מוצרים בתחום האנרגיה המתחדשת

גיל טייכמן – עיצוב תאורה