מקום טוב הוא אתר אינטרנט שעלה לאויר ב-2009 ומטרתו לחבר בין אנשים, עסקים ומקומות באזור זכרון יעקב , בנימינה , פרדס חנה והסביבה בדרך ייחודית ומעניינת – בעזרת כתבות וידיאו קצרות. הגן הסולרי מהווה דוגמא ליוזמה מקומית אקולוגית בעלת ערכים שצוות האתר מעוניין לקדם. מקום טוב רואה לנכון להציג את הגן הסולארי לתושבי האזור ברמה העסקית והחדשותית מתוך רצון לחזק את ערכי שמירת הסביבה, אקולוגיה ומיחזור בקרב הקהילה.

רון זאבי יוזם הרעיון של האתר:

"יש חשיבות מרובה בעצם הקיום של עסקים קטנים בסביבת מקום מגורנו הן לתושבים והן לכלכלה המקומית. פתיחת מרכזי קניות גדולים מחוץ לאזור המגורים מהווה תחרות קשה לבעלי העסקים הקטנים ומאיימים על קיום עסקים קטנים שיתנו שירותים קרובים לבית. אם העסקים הקטנים ייעלמו נצטרך לנסוע קילומטרים רבים בשביל כל דבר, החל מרופא שיניים ועד מספרה. צריך איזון בחיים. יש מקום גם לגדולים וגם לקטנים. אבל בגלל שכל עסק קטן כשמו כן הוא "קטן" אין לו הרבה משאבים, כמו כסף זמן וכוח אדם לשיווק וקידום אפקטיבי לאורך זמן".

מה עושה עסק קטן וחדש שאף אחד לא מכיר? קוסמטיקאית שעובדת מהבית , מסעדה ביתית קטנה, ספרית חדשה , רואה חשבון או כל אדם שיש לו רעיון עסקי ? מסתבר שעל רוב העסקים שלידנו אנחנו בכלל לא יודעים. צריכה להיות לעסקים קטנים במה משלהם, וכאן נכנס הקונספט של האתר החדש. הרעיון מורכב משני אלמנטים:

  • 1. לקשור עסק קטן לאיזור הגיאוגרפי שלו. בעסק קטן רוב הלקוחות הם לקוחות מהאזור ולא מישובים מרוחקים. לדוגמא: לשיפוצניק , ספר , מוסך , מסעדה למזון מהיר וכו… רוב הלקוחות מגיעים מהאזור. לכן השיווק צריך להיות ממוקד איזור.
  • 2. הצגת העסק בעזרת כתבת וידיאו. חכם סיני אמר שתמונה שווה אלף מילים, ולכן ברור שכתבת וידאו קצרה שווה הרבה יותר. בכתבה של כמה דקות אפשר להעביר המון מידע במחיר שווה לכל עסק.

סוג הפרסום הזה מתאים לכל סוגי העסקים: מורה לשיעורים פרטיים, בייבי סיטר, מסעדות, שיפוצניקים, עורכי דין, ספרים  , מטפלים , בעלי חנויות , מוסכים  וכו'…

הכתבה מראה את בעל העסק בצורה אמיתית ישירה ומתומצתת.  אתה פוגש את בעל העסק ורואה את המקום שלו  כמו שהוא לפני שנסעת אליו.

לסיכום: קיום העסקים הקטנים בסביבת מגורינו  במקביל לרשתות הגדולות הוא נחוץ על  מנת לשמור על רמת חיים גבוהה ואפשרויות קניה ובילוי  קרובים אלינו .  קיום העסקים הללו חוסך  בנסיעות ואף תורם לערך הנדל"ן באזור .  אני אישית מעדיף לשלם קצת יותר (לא הרבה), אם אני יודע שהכסף הולך לשכן שלי. אם לבעל עסק יש יותר לקוחות הוא יכול להוזיל מחירים וכך גם אני יוצא נשכר.

היום אין אף גוף שתומך שיווקית בעסקים קטנים באזור על בסיס שוטף ויומיומי. האתר מקום טוב נותן מענה לקידום העסקים הקטנים באזור במחיר שווה לכל כיס, ופונה בדיוק לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלהם.