בנייה ירוקה היא תפיסת עולם הנהוגה עוד מימי קדם, בה אנחנו משתמשים בחומרים מקומיים וזמינים לנו ביותר לשם בנייה.

ברחבי בעולם נהוגות שיטות רבות של בנייה ירוקה:

בנייה בקש, בבמבוק, מדקלים, בנייה בבוץ, בתים חפורים, בתי קורות עץ, ועוד… כל איזור ושיטת הבנייה היחודית לו. באיראן לדוגמה, נהוגה שיטת בנייה מסורתית בה מצרפים יחדיו אלומות ענק של קנים ליצירת אולמות ענקיים ומקושתים ללא עמודי תמך! בעמקי מרכז מקסיקו נהגו המקומיים ליצור לבנים מבוץ ולבנות את בתיהם הפשוטים, אך כשהגיעו הכובשים הספרדים ורצו להפגין את מעמדם בנו בשבילם האינדיאנים ארמונות מפוארים ואירופאים לחלוטין מאותם ליבני בוץ, ארמונות ומסיונים אלו עומדים גאים עד היום לבד מכך שחלק מקירותיהם החלו לנבוט…

בנייה ירוקה בישראל

כיום הנושא הבנייה הירוקה בישראל ובעולם כולו קיבל תפנית של חשיבות, בעבר בנו בשיטה זו כיוון שהיתה הכי זולה, פשוטה וזמינה. כיום, כתוצאה מתרבות הצריכה הגלובלית בה אנו חיים יותר קל ופשוט לנו לקנות בלוקים בטון וברזל בחנות הקרובה, החומרים לבלוקים ולבטון מגיעים מפינלנד והברזל קרוב לוודאי שמסין, עלויות הובלת החומרים דרך הים וביבשה ודרישות השוק המקומי למחירי עלות זולים גורמת לכך שבמדינות רבות בעולם מעבידים בוגרים וילדים בתנאי ניצול ופרך, חברות הענק שמייבאות לנו חומרים אלו רוצות לחסוך בעלויות בכל מחיר, דבר שמוביל לזיהום הסביבה, הים, והטבע במקומות מהם כורים את חומרי הגלם. מחירי הבנייה גבוהים מאד אך תמיד ישנם עוד אנשים הצריכים לבנות בתים, נוצר עומס הולך וגובר על אותם מדינות עולם שלישי ועל כל המערכת האקולוגית העולמית, אנו מנסים למצוא פתרונות רבים למשבר המחמיר, אך באותה עת ממשיכים לנצל ללא הפסק. הפתרון- הפחתה וחיסכון של השימוש שלנו בכל המשאבים שעומדים לרשותנו, חשיבה ארוכת טווח ואחריות לגבי הבחירות שאנו עושים.

יתרונות הבנייה ירוקה

כאשר אנו מדברים כיום על בנייה ירוקה לא מדובר על ליקוט החומרים בסביבה הטבעית המקומית מכיוון שמשאבי הסביבה בארצנו מדולדלים גם כך, אנו מוצאים את החומרים הדרושים לנו בסביבה העירונית המקומית: מיחזור מערימות גזם, איסוף חומרי גלם אשר נזרקים ומיחזור והפרדה של זבל ביתי על מנת לשמור את מה שיכול להיות לנו שימושי.

נושאים מרכזיים

שימור אנרגיה

ייצור אנרגיה

עלויות אחזקה נמוכות

בידוד אקלים (חום/קור) ובידוד אקוסטי

חומרים טבעיים

התחשבות בתוואי השטח

שימור לשנים ארוכות

תאורה טבעית

מיחזור

בניה ירוקה בגן הסולארי

בסיור בגן הסולארי נחשפים המבקרים למרכיבים שונים בבנייה ירוקה. כמו כן, ניתן לקבל ייעוץ מקצועי אישי פרטני לשיפור מבנה ישן או לבניית מבנה חדש ממומחים של הגן הסולארי.

לתיאום ביקור או פגישת ייעוץ ניתן ליצור קשר:

בטלפון – 072-2612211

בדוא"ל – info@haganhasolari.co.il

או באמצעות הטופס הבא:

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל*

  נושא

  הודעה

  העתק את הקוד לשדה משמאל

  כדי להשתמש ב-CAPTCHA את/ה צריך שהתוסף Really Simple CAPTCHA יותקן