מערכת אקווה-פוניקה בגן הסולארי

בגן הסולארי מוצגות שתי מערכות אקווה-פוניקה של חברת ליבינגרין בהם אנו מגדלים דגי נוי וצמחי מאכל – מערכת זרימה ומערכת סיפון. בסיור בגן לומדים המבקרים על מבנה המערכות.

.

.

מהי מערכת אקווה-פוניקה

מערכת אקווה-פוניקה היא שיטה יעילה ומתקדמת לגידול צמחים על מצע מנותק. השיטה מאפשרת ייצור מזון אורגני, דגים וצמחים זה לצד זה, וניתנת לשימוש בחצר או במרפסת של כל בית.

.

.

איך עובדת מערכת אקווה-פונית

המים ממיכל הדגים המועשרים בחומרי הזנה (הפרשות הדגים) מוזרמים בעזרת משאבה בעלת צריכת חשמל נמוכה אל ערוגה הידרופונית המכילה מצע גידול (ללא אדמה). המצע המאוורר משמש לאחיזה של שורשי הצמח וכבית גידול לבקטריות מועילות המטהרות את המים. בערוגה, הפרשות הדגים הופכות לדשן אורגני הזמין לצמח.

המים המטוהרים חוזרים מן הערוגה ההידרופונית אל בריכת הדגים בצורה מחזורית ורציפה – כך שבמערכת אקווה-פוניקה אין צורך להשקות, לדשן או להחליף את המים. המערכת צורכת מעט מאד חשמל וכ-80% (!) פחות מים ביחס לגידולים באדמה. קצב הגידול של הצמחים גבוה ביחס לגידולים מקבילים הצומחים באדמה ויכול אף להכפיל ולשלש את עצמו.

חשיבותה של מערכת אקווה-פונית

  • חיסכון במים – מערכת אקווה-פוניקה עושה שימוש במים במעגל סגור, הצמחים גדלים בקצב גבוה ביחס לגידולים מקבילים וצורכים כ-80% פחות מים בתהליך צמיחתם.
  • חיסכון בכסף – עקב צריכת המים המוקטנת והחיסכון בקניית ירקות ודגים.
  • מזון בריא – מערכת אקווה-פונית ביתית מספקת מזון אורגני, נקי מחומרי הדברה.
  • בריכת נוי – המערכת המוצבת בגינה מעניינת וכוללת דגים וצמחיה בריאה.

הרשמה לקבלת פרטים על מערכת אקווה פוניקה

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]