פעילות סביבתית למבוגרים

פעילות איכות הסביבה למבוגרים

הגן הסולארי מקיים פעילות בנושא איכות הסביבה למבוגרים – למורים, לסטודנטים, לקבוצות ועדי עובדים, לגמלאים, לתיירים מחו"ל ועוד.

פעילות איכות הסביבה למבוגרים בגן הסולארי מותאמת לפי קהל היעד. מעבר לסקירה של נושא הפעילות, המטרה שלנו היא לתת כלים לציבור לעשות שימוש בידע שצברו בצורה מיטבית ולהעביר אותו הלאה – להיות סוכני שינוי.

דגשים לפעילות איכות הסביבה לפי קהל יעד

פעילות איכות הסביבה למורים –  אנו נותנים כלים שמסייעים למורים להמחיש מושגים בנושאי קיימות לתלמידים, מציגים דוגמאות לעזרי הדרכה פשוטים והיכן ניתן להשיגם, מראים כיצד ניתן לעשות שימוש בחומרים זמינים ומקומיים ליצירה ועוד.

פעילות איכות הסביבה לסטודנטים – אנו דואגים לחבר את נושאי הפעילות לתחום הלימודים של הסטודנטים (למשל כאשר מגיעה קבוצה של סטודנטים לאדריכלות, הדגש מושם על בנייה ירוקה) חברות ישראליות העוסקות בתחום, טכנולוגיות מעניינות ובעיות שעדיין צריך לפתור. המטרה היא לעודד סטודנטים להתמחות בנושאים מתחום הקיימות כדי שבתום הלימודים יוכלו להשתלב בענפים אלו.

פעילות איכות הסביבה לקבוצות ועדי עובדים – הטמעת ערכים סביבתיים במקום העבודה מאפשרת לייעל תהליכים בסביבת העבודה ולשפר את טביעת הרגל האקולוגית של המשרד. בין היתר, הפעילות מסייעת בהפחתה או מניעת השימוש בכוסות ומוצרים חד פעמיים, הפחתה בכמות וייעול השימוש בנייר משרדי, מחזור נייר וחומרים אחרים ועוד.

פעילות איכות הסביבה לגמלאים – לומדים כיצד להתייעל אנרגטית בבית ואיך ניתן להשתמש בחשמל ובמים בצורה חכמה, ומרחיבים אופקים בסדנאות העשרה כמו הכנת סבונים משמן זית וצמחי מרפא. גמלאים הם סוכני שינוי שיכולים להעביר את הידע מתוך ניסיון ומודעות לדורות הצעירים.

פעילות איכות הסביבה לתיירים מחו"ל – בפעילות עם תיירים אנו שמים דגש על היכרות עם מצב השמירה על איכות הסביבה בישראל. בין היתר מושם דגש על חברות ישראליות בתחום הקלינטק, טכנולוגיות שהומצאו בישראל והתפוצה שלהן בעולם, המצב של ישראל ביחס למדינות אחרות בעולם (בדגש על מדינות המוצא של התיירים המשתתפים בפעילות), חקיקה (חוק האריזות, חוק השקיות, הפחתת מזהמים) מהפכת המחזור שהחלה לפני מספר שנים בישראל ומה צפוי בשנים הקרובות.