כולנו חיים בעולם של חוסר וודאות, הדבר היחידי שאנחנו יכולים לדעת כמעט בוודאות כאשר אנחנו הולכים לישון בלילה הוא שבבוקר השמש תזרח ואנחנו נקום לאותו עולם שהלכנו לישון בו. למעשה, האנושות לא ממש צריכה לחשוש לגורל כדור הארץ במאה או מאתיים השנים הקרובות. הבעיה מתחילה בדורות שיבואו לאחר מכן. בתקופה המודרנית (ולמעשה מראשית המהפכה התעשייתית) בני האדם החלו להסב נזק רב לכדור הארץ על ידי שימוש בדלק, פחמים וחומרי בערה שונים. גם שימוש נרחב במוצרי נייר והייצור התעשייתי והרחב של כל מוצר מזיקים לכדור הארץ נזק רב. מה הפתרון? שורה ארוכה מאוד של חוקים אשר קשורים לאיכות הסביבה עברו בשנים האחרונות בארץ. אחד החוקים החשובים ביותר עבר רק לפני מספר חודשים והוא מדבר על חיוב אזרחים להשתמש בשקיות מבד ואוסר על חנויות לחלק שקיות מפלסטיק או אפילו מנייר.

חוק האריזות והחשיבות שלו לשמירה על איכות הסביבה

חוק האריזות חשוב מאוד לקיימות של כדור הארץ. חוק זה יסייע לנו לשמור על איכות הסביבה שלנו ועל ביטחון כדור הארץ עבור הדורות הבאים. חוק זה למעשה בא לטפל בבעיה סביבתית חמורה מאוד – מדי שנה טונים רבים של פסולת הם למעשה אריזות ריקות של מוצרים שכבר אין בהם שימוש. האריזות יכולות להיות של מוצרי מזון, מוצרי אלקטרוניקה או מוצרים אחרים כמו למשל מוצרי ריהוט או ניקיון. את החוק יזמה וקידמה עמותת אדם טבע ודין והוא מהווה חוק חדשני מאוד וחשוב. החוק נועד לעודד את היצרנים, היבואנים וגם את האדם הפרטי למחזר אריזות.

איך חקיקת חוקים ירוקים תתרום לסביבה ולחברה שלנו בעתיד?

חקיקת חוקים ירוקים תסייע לכולנו לחיות בסביבה ובחברה מוסריות יותר. בעתיד הילדים של הילדים שלנו ובני הדורות הבאים יוכלו ליהנות בזכות החוקים הירוקים מאיכות אוויר טובה יותר. כיום, גוברת ההבנה שגם כדור הארץ הוא משאב אשר יכול להתכלות. אם אנחנו רוצים לשמור על כדור הארץ אנחנו חייבים למחזר ולשמור על הסביבה שלנו נקייה מפסולת ככל הניתן. רוב מדינות המערב תומכות מאוד ומעודדות בעזרת חוקים את נושא הקיימות והמחזור. הבעיה המרכזית היום היא המדינות המתפתחות כמו למשל סין, הודו או מדינות באפריקה בהן יש כמות פסולת גדולה מאוד ומעט מאוד מחזור שלה או מודעות לאיכות הסביבה. האתגר הבא של העולם המערבי הוא לשכנע גם את המדינות הללו למחזר.

Spread the word. Share this post!

About the author

יניב פילדסט - יזם סביבתי ואיש חינוך.
מייסד ומנכ"ל הגן הסולארי בבנימינה, מרכז חינוך לקיימות ואיכות הסביבה משנת 2009. פעיל ומוביל מיזמים קהילתיים סביבתיים, כגון: 'היער הנדיב - יער מאכל קהילתי בנימינה', 'חיים לנחל תנינים', 'מאבק הפחם לסגירת תחנות הכוח המזהמות' ועוד.

Leave A Reply

האימייל לא יוצג באתר.