רובנו לא עוצרים במהלך חיי היומיום שלנו בשביל לחשוב מחשבות עמוקות על עתיד העולם שלנו. רובנו חיים מהיום להיום את החיים הפרטיים שלנו. למעשה לחברה שלנו יש אחריות כללית על איכות הסביבה שלנו. כל אדם באופן פרטי וכולנו כחברה תורמים לפסולת ולזיהום של איכות הסביבה ושל האוויר אותו אנחנו נושמים. כאשר אנחנו כן עוצרים לחשוב על איכות הסביבה שלנו ועל עתיד העולם שלנו אנחנו יכולים לבחור לפעול באופן פרטי וגם ביחד כחברה למען איכות הסביבה שלנו. יש הרבה דרכים לשמור על איכות הסביבה כאשר הדרכים המרכזיות כוללות חיסכון באנרגיה וגם מחזור. כאשר אנחנו ממחזרים מוצרי זכוכית, מיחזור פלסטיק, נייר וגם מוצרי אלקטרוניקה אנחנו שומרים על איכות הסביבה ומקטנים את הזיהום שלה.

מחזור פלסטיק וחינוך לשמירה על איכות הסביבה

מוצרי פלסטיק הם חלק מהמוצרים שהכי מזהמים את הסביבה שלנו. כאשר אנחנו בוחרים למחזר מוצרי פלסטיק אנחנו מקטינים את הזיהום שלו הם גורמים. מחזור של פלסטיק למעשה מהווה אגירה של מוצרי פלסטיק ישנים והבאה שלהם לשימוש מחדש (למעשה יוצרי ממוצרי פלסטיק ישנים מוצרי פלסטיק חדשים וחוזר חלילה). חשוב מאוד שנחנך את הילדים למחזר פלסטיק ולשמור על איכות הסביבה. כאשר אנחנו מלמדים את הילדים שלנו למחזר אנחנו הופכים את כל החברה שלנו וגם את הדורות הבאים לירוקים יותר.

למה חשוב שנלמד את הילדים שלנו למחזר?

למה בעצם חשוב שנלמד את הילדים שלנו שחשוב למחזר? כאשר אנחנו מלמדים את הילדים שלנו למחזר אנחנו מלמדים אותם לחשוב על הסביבה שלהם ועל האנשים שחיים בסביבה שלהם. אנחנו גם מלמדים אותם לא לחשוב רק על מה שהם עושים היום אלא גם על העתיד. חינוך למחזור הוא חינוך לחשיבה על הזולת. זהו חינוך לערכים של ערבות הדדית ושל אכפתיות כלפי האחרים. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו יהיו אנשים שאכפת להם מהסביבה שלהם (גם האנושית וגם הטבעית) אנחנו צריכים ללמד אותם למה חשוב למחזר וגם איך ממחזרים. כאשר אנחנו ממחזרים מוצרים שונים מרהיטים ועד בגדים ועד ספרי לימוד אנחנו פועלים בצורה חברתית מאוד ובצורה ששומרת על הסביבה. ניתן למחזר כמעט כל דבר חוץ ממוצרים מתכלים כמו מוצרי מזון או מוצרי ניקיון והיגיינה אישית. ניתן למחזר גם צעצועים על ידי מסירה של צעצועים ישנים לילדים נזקקים. ניתן למחזר גם מוצרי אלקטרוניקה ישנים על ידי מסירה שלהם לאנשים אחרים או על ידי פירוק שלהם.

Spread the word. Share this post!

About the author

יניב פילדסט - יזם סביבתי ואיש חינוך.
מייסד ומנכ"ל הגן הסולארי בבנימינה, מרכז חינוך לקיימות ואיכות הסביבה משנת 2009. פעיל ומוביל מיזמים קהילתיים סביבתיים, כגון: 'היער הנדיב - יער מאכל קהילתי בנימינה', 'חיים לנחל תנינים', 'מאבק הפחם לסגירת תחנות הכוח המזהמות' ועוד.

Leave A Reply

האימייל לא יוצג באתר.